Innowacje

W bieżący roku szkolnym 2022/2023 w naszej placówce realizowane będą następujące innowacje:

• Platforma Liveworksheets – sposobem na atrakcyjność pracy domowej. Osoba odpowiedzialna: Aneta Oksieńciuk. Innowacja dotyczy zmian w procesie nauczania w ramach zajęć języka rosyjskiego. Jest realizowana w klasach VIII.
  • Inspiracje i kreacje. Osoba odpowiedzialna: Ewa Wojciuk. Innowacja jest realizowana w klasie II i polega na rozwijaniu sprawności manualnych uczniów, rozbudzając ich wyobraźnię i kreatywność.
  • Akcja motywacja. Osoby odpowiedzialne: Agnieszka Koniecko, Katarzyna Bosk. Innowacja dotyczy zajęć edukacyjno-terapeutycznych w ramach zajęć z wychowawcą, w klasach IV. Celem innowacji jest wzbudzenie motywacji wewnętrznej uczniów do podejmowania różnych czynności życiowych, edukacyjnych, społecznych…
  • Vade mecum – chodź ze mną ścieżkami kultury antycznej. Osoby odpowiedzialne: Justyna Mnich, Małgorzata Nojszewska, Urszula Sierkowska, Małgorzata Nikonowicz-Łubko, Jolanta Łaszkiewicz, Ewa Sak, Jolanta Wierzbicka, Jolanta Łaszkiewicz. Innowacja jest realizowana w klasach VI – VIII i dotyczy włączania w treści edukacyjne zagadnień związanych z kulturą klasyczną.