Podsumowanie konkursów przyrodniczych przeprowadzonych w ramach „Tygodnia – ekologia w szkole”

Tydzień - Ekologia w szkole

W czerwcu w ramach „Tygodnia – ekologia w szkole” przeprowadzono szereg konkursów o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, w których uczniowie mieli szansę wykazać się wiedzą ale też umiejętnościami artystycznymi. Oto wyniki różnych form rywalizacji, w którą zaangażowała się liczna grupa uczniów. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy za rok.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.

KLASY IV

Konkurs wiedzy pt: „Zasady prawidłowego odżywiania.

I miejsce: Sulik Adam 4c

II miejsca: Dec Bartosz 4c

III miejsce: Białous Michał 4a; Włostowska Anna 4a; Włostowska Zofia 4a

Konkurs plastyczny pt: „Rusz z kanapy, czas na zmiany”.

I miejsce: Czyrski Błażej 4b

II miejsce: Dec Bartosz 4c

III miejsce: Pietraszko Jakub 4c

KLASY V (uczniowie klas V nie wzięli udziału w rywalizacji)

Konkurs wiedzy o Polsce pt: „Wędrujemy po mapie Polski”.

Konkurs plastyczny pt: „Choć jestem mały, ale działam dla dobra przyrody”

KLASA VI

Konkurs wiedzy o Europie i Unii Europejskiej pt: „Europa – nasz kontynent”.

I miejsce: Onacik Wiktoria Nika 6b; Szuhalska Dominika 6b

II miejsce: Zadykowicz Hubert 6b; Roman Gabriela 6b

III miejsce: Citko Beata 6b

Konkurs praktyczny pt: „Bajkowe stwory – śmieci budzą wyobraźnię?”.

I miejsce: Szuhalska Dominika 6b

II miejsce: Onacik Wiktoria Nika 6b

III miejsce: Sieńkowska Nikola 6b

KLASA VII

Konkurs wiedzy pt: „Ekologia i ochrona środowiska”.

I miejsce: Kozłowska Klaudia 7d

II miejsce: Sztukowski Adrian 7d

III miejsce: Lewosz Bogumił 7d; Włostowski Marcin Łukasz 7e; Mróz Tomasz 7e; Grygoruk Bartosz 7f

Konkurs praktyczno – chemiczny pt: „Młody ekolog bada stan zanieczyszczenia środowiska lokalnego”.

I miejsce: Kozłowska Klaudia 7d

II miejsce: Rudzińska Antonina 7b

III miejsce: Snarska Martyna 7d

KLASA VIII

Konkurs wiedzy na temat znajomości mapy świata pt: „Mistrz znajomości mapy świta”.

I miejsce: Łapiński Maksymilian 8c

II miejsce: Gnyś Wiktoria Anna 8e; Bach Jakub 8c

III miejsce: Bielska Patrycja 8c; Molski Marcel 8e; Popławska Wiktoria 8e; Rząca Kacper 8e; Galicki Mateusz 8e

Konkurs fotograficzny pt: „Ulotne piękno przyrody zatrzymane w kadrze”.

I miejsce: Michał Winnicki 8c; Olchowik Szymon 8a; Konopko Ryszard 8b

II miejsce: Pytel Paweł 8b; Maj Aleksandra 8c

III miejsce: Sienkiewicz Sebastian 8c