Wycieczka do Giżycka

Dnia 3 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 6a, 7a, 7b i 7f wraz z opiekunami wybrali się na całodniową wycieczkę do Giżycka.

Celem wyjazdu było odwiedzenie mazurskiego miasta, które leży pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Młodzież poznawała faunę i florę okolicy oraz podziwiała funkcjonowanie mostu obrotowego, który jest zawieszony nad kanałem Łuczańskim. Dziś liczy już sobie ponad 130 lat, bo powstał w 1889 roku.

Następnie uczniowie sprawdzili swoją sprawność ruchową w parku linowym. Kolejną atrakcją był udział w grze terenowej, w Twierdzy Boyen, która powstała w latach 1843 – 1855. Jej głównym zadaniem była obrona wschodnich granic Prus. Podczas gry terenowej uczniowie poszerzali umiejętność obserwacji, orientowania w terenie i czytania map.