Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”- podsumowanie

Uczniowie klasy 8b – Mateusz Bogusłowicz, Julia Czarnecka, Anna Rutkowska i Kinga Urbaniak reprezentowali nasze Szkolne Koło Wolontariatu w 27 białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Nasza młodzież brała udział w rozmowie z komisją konkursową, podczas której przybliżała wszystkie akcje wolontarystyczne, w których braliśmy udział w tym roku. Rozmowy konkursowe odbyły się w marcu, a 6 czerwca nasza grupa brała udział w oficjalnym podsumowaniu konkursu.

Uroczystość odbyła się w Auli Magnum Pałacu Branickiego.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” służy przede wszystkim propagowaniu idei wolontariatu, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników.