Święta majowe

Święta majowe

Początek maja to okres szczególnie ważny dla historii Polski.

1 maja-Święto Pracy

2 maja-Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

3 maja-Święto Narodowe Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W naszej szkole, co roku staramy się przypomnieć, jakie wydarzenia upamiętniają. Dlatego uczniowie naszej szkoły tworzyli prace plastyczno-literackie odnoszące się do świąt majowych. Chcieliśmy przez to podkreślić doniosłość tych chwil w naszej historii, rolę w kształtowaniu naszej tożsamości oraz pielęgnowanie wartości.

Uczniowie klas VI – VIII zamienili się rolami z nauczycielami i przekazywali swoim rówieśnikom najważniejsze informacje dotyczące powyższych wydarzeń. W ten sposób udowodnili, że obchody świąt majowych są także tradycją, a ich celebracja jest nieodłącznym elementem kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich.

Nauczyciele historii