Miejski Konkurs Czytelniczy pt. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”

W dn. 03.03.2022 r. odbył się cykliczny, autorski Miejski Konkurs Czytelniczy pt. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”, w którym udział wzięły dwuosobowe drużyn uczniów z klas III szkół białostockich. Wszystkich zebranych powitała koordynator biblioteki Alina Borowska, która przeprowadziła konkurs. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi życiorysu pisarza i jego twórczości. Rozpoznawali ilustracje do baśni, rekwizyty oraz przedstawiali postacie baśniowe. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zmagania konkursowe obserwowali: dyrektor szkoły p. Halina Hapunik, nauczyciele i rodzice. Jury w składzie Barbara Troc kierownik Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku – przewodnicząca oraz Anna Juszczuk nauczyciel przyznało następujące miejsca:

• I miejsce: SP 45, SP 47 kl. III C;
  • II miejsce:, SP 38, SP 47 kl. III A;
  • III miejsce: SP 47 kl. III B;
  • Wyróżnienie: SP 15, SP 47 kl. III D.

Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła wicedyrektor szkoły p. Bożena Laskowska. Nagrody zakupiono z dotacji przeznaczonej na realizację działań promujących czytelnictwo w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” . Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze.

Alina Borowska

Dorota Hapunik