Zajęcia karnawałowe w bibliotece szkolnej

Dnia 21.02.2022 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia z okazji karnawału. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. III C. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną na temat tradycji karnawałowych w dawnej Polsce i na świecie. Po pokazie slajdów i wysłuchaniu krótkiego fragmentu bajki o Kopciuszku przyszedł czas na zabawę, czyli to, co nasi milusińscy lubią najbardziej. Uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki, w grupach układali puzzle. Wykonywali prace plastyczne związane z tematyką karnawału – maski. Z zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkursach.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze i przy karnawałowej muzyce. Dodatkową atrakcją była mini fotobudka.

Alina Borowska
Dorota Hapunik