Inscenizacja „Spotkanie na polanie”

W grudniu wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział w krótkiej inscenizacji pod hasłem: „Spotkanie na polanie”. Wykorzystując emblematy przedstawiające różne zwierzęta, pięknie zaprezentowali powierzone im role. Dzieci zintegrowały się, pokonały nieśmiałość, szybko nauczyły się krótkich wypowiedzi. Uświadomiły też sobie znaczenie obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

Oto treść:
„Pewnego dnia na polanie spotkały się zwierzęta. Zaczęły rozmawiać o tym, co jest najważniejsze w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
– Najważniejsza jest smaczna słoma – odpowiedział wół.
– A ja myślę, że najważniejszy jest dobry, głęboki sen – odparł borsuk, głośno przy tym ziewając.
– W ogóle się nie znacie! Najważniejsza jest tłuściutka kurka, prosto z kurnika – powiedział lis.
Do rozmowy włączył się niedźwiedź brunatny:
– A ja sądzę, że najważniejsza jest smaczna ryba, złowiona w potoku.
– Według mnie, bardzo ważne jest pachnące sianko – odpowiedziała sarenka.
– Co Wy tam wiecie! Najważniejszy w czasie świąt jest puszysty, biały śnieg! – odparł niedźwiedź polarny.
Okazało się, że dla rudej wiewióreczki, najważniejsze są smaczne orzechy. Rozmowie przysłuchiwał się szary, mały osiołek, który stał oddalony od pozostałych zwierząt. W końcu podszedł do wszystkich i rzekł:
– Słucham Was od jakiegoś czasu i obserwuję. Owszem, na pewno te wszystkie rzeczy, które wymieniliście, są ważne. Tak, jak dla ludzi święta, to rodzinne spotkania, prezenty, pięknie udekorowana choinka, stół pełen pysznych potraw…
– A co z Bożą Dzieciną? Nikt o Niej nie wspomniał. Czy Ona nie jest najważniejsza?”