UNICEF – akcja Wszystkie Kolory Świata

W naszej szkole rusza nowa inicjatywa Wszystkie Kolory Świata to wyjątkowa akcja edukacyjno-pomocowa UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w Polsce.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, ale także pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Oczywiście w ramach akcji zbieramy też środki na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.W ramach akcji uczniowie projektują i własnoręcznie szyją szmaciane laleczki oraz nadają im imiona i wskazują kraj, z którego laleczka pochodzi. Następnie laleczkami będzie można zaopiekować się, przekazując symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie.

Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności w dotychczasowe edycje projektu „Wszystkie Kolory Świata” udało się pozyskać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci!

Akcja w naszej szkole potrwa do końca marca.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w akcji proszone są o zgłaszanie się do p. Kruglicz.

„Uszyj laleczkę i daj dzieciom nadzieję!”

Koordynatorzy projektu p. Izabela Skup i Katarzyna Kruglicz

Prezentacja projektu

Filmik promocyjny akcji