Wsparcie dla Aki Amy Marie Anderson

Od kilkunastu lat nasza szkoła współpracuje z Pallotyńskim Sekretariatem Misyjnym w projekcie Pallotyńskiej Adopcji Serca. Głównym celem Adopcji Serca jest zapewnienie dziecku podstawowych środków do życia. Polega na comiesięcznych wpłatach na konto Sekretariatu Misyjnego kwoty 16 EUR (w tym 1 EUR na koszty administracyjne) lub jej równowartości w złotówkach. Każdego miesiąca Sekretariat Misyjny Księży Pallotynów w Warszawie przekazuje kwotę pallotyńskim misjonarzom w krajach misyjnych, którzy pomagają konkretnemu dziecku opłacając jego szkołę, finansują zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest niezbędne dla konkretnego dziecka.

Trzeci rok pod naszą opieką jest dziewczynka z Wybrzeża Kości Słoniowej – Aka Ama Marie Anderson. Poprzez różnego rodzaju akcje charytatywne wspieramy tę dziewczynkę. Niestety czas pandemii utrudnił nam bardzo to zadanie. Trwa obecnie Tydzień Misyjny, podczas którego szczególnie modlimy się misjonarzy i dzieła misyjne. Na katechezie nauczyciele przybliżają dzieła misyjne.

Od piątku 29 października do piątku 5 listopada nauczyciele katecheci na lekcji będą mieli puszki na dobrowolne datki na rzecz Aki Amy Marie Anderson. Dodatkowa puszka ze zdjęciem dziewczynki od wtorku będzie znajdowała się na parterze szkoły.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie akcji.

Monika Manaches