Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych to jedno z najważniejszych wydarzeń Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku. Tegoroczne odbyło się 20 października, podczas Święta Szkoły. Był to wyjątkowy jubileusz ze względu na 30-lecie istnienia placówki, a także 250. rocznicę śmierci naszego patrona – Jana Klemensa Branickiego.

Apel z okazji Święta Szkoły dla klas 0-III prowadziła pani Jolanta Emiljańczyk. Starsi uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę prezenterów i jako znane postaci z telewizji, oceniali występy młodszych kolegów. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą o wzorowym zachowaniu, talentem muzycznym oraz recytatorskim. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali: być dobrymi Polakami, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, być dobrym i życzliwym kolegą, szanować siebie nawzajem, kochać przyrodę oraz uczyć się tego, co piękne i mądre.

Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor Urszula Jurczykowska dokonała pasowania na ucznia przedstawicieli klas, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Pasowania pozostałych uczniów klas pierwszych dokonali wychowawcy. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się nowymi członkami naszej wielkiej, szkolnej rodziny! Na koniec przedstawiciele klas pierwszych przekazali akt ślubowania na ręce pani dyrektor Haliny Hapunik oraz wręczyli kwiaty. Pani dyrektor życzyła pierwszakom wielu sukcesów w nauce, a wszystkim obecnym, aby zawsze mieli na względzie słowa wypisane na naszym sztandarze: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Po oficjalnej części ślubowania, uczniowie zerówki, klas drugich i trzecich zaśpiewali piosenki swoim koleżankom i kolegom. Kolejną niespodzianką był występ najmłodszych uczniów, którzy zaprezentowali taniec czeczeński „Lezginka”.

Z okazji 250. rocznicy śmierci Jana Klemensa Branickiego, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o patronie szkoły. Zostały również wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursów o Janie Klemensie Branickim.

Pierwszakom gratulujemy i życzymy sukcesów w murach naszej szkoły!

Eliza Kikolska – Wróbel