Udostępnianie prac i odwołania od wyników Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

Uwaga rodzice uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych!

1. Prace konkursowe są udostępniane do wglądu wyłącznie uczestnikowi konkursu oraz jego rodzicom lub prawnym opiekunom.
  2. Prace konkursowe ze stopnia szkolnego są udostępniane do wglądu w terminie 2 dni od ogłoszenia na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku listy uczestników zakwalifikowanych do stopnia rejonowego.
  3. Udostępnienie pracy na stopniu szkolnym organizuje przewodniczący komisji szkolnej, a na stopniu rejonowym i wojewódzkim – przewodniczący komisji wojewódzkiej.
    Przewodniczący komisji na stopniu szkolnych:

• p. Urszula Sierkowska – j. polski
    • p. Andrzej Kozłowski – matematyka
    • p. Joanna Rutkowska – j. angielski
    • p. Aneta Oksieńciuk –j. rosyjski
    • p. Ewa Sakowicz – biologia
    • p. Marta Orzechowska – fizyka
    • p. Ewa Waszkiewicz – chemia
    • p. Anna Dzieszko – historia
    • p. Anita Duda – informatyka
    • p. Irena Kamińska – geografia
  4. Przewodniczący komisji decyduje o miejscu, terminie i czasie udostępnienia pracy do wglądu.
  5. Prace konkursowe nie są kserowane. Osoba, której udostępniono pracę do wglądu, może sporządzać z niej notatki oraz fotokopie.
  6. Rodzice lub prawni opiekunowie uczestnika konkursu mają prawo złożyć odwołanie od wyników konkursu po każdym stopniu.
  7. Odwołanie, wraz z uzasadnieniem składa się na piśmie, wskazując zadania, których ocena jest kwestionowana.
  8. Odwołanie wniesione z naruszeniem terminu lub bez wskazania zadań, których ocena jest kwestionowana, nie jest rozpatrywane. Odpowiedź na odwołanie od wyniku jest udzielana pocztą na adres wskazany w odwołaniu.
    Stosuje się następujący tryb wnoszenia i rozpatrywania odwołań od wyników stopnia szkolnego:

1. Odwołanie od wyników stopnia szkolnego wnosi się do dyrektora szkoły, w której uczy się uczestnik konkursu, w terminie nie dłuższym niż 3 dni od dnia ogłoszenia listy uczestników zakwalifikowanych do stopnia rejonowego.
    2. Dyrektor szkoły, do którego wpłynęło odwołanie, powołuje szkolną komisję odwoławczą, która rozpatruje odwołanie w terminie 2 dni.
    3. Dyrektor szkoły informuje wnoszącego odwołanie o wyniku jego rozpatrzenia.
    4. Rozstrzygnięcie szkolnej komisji odwoławczej wydane na skutek rozpatrzenia odwołania jest ostateczne