Obchody Światowego Dnia Zwierząt w bibliotece szkolnej

W dn. 4.10.2021 r. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia nauczyciele bibliotekarze zachęcali uczniów do wypożyczania książek poświęconych zwierzętom. Była to literatura piękna, np. komiksy Tomasza Samojlika, książki Liliany Fabisińskiej, Tomasza Szweda, Jana Grabowskiego, Holly Webb, jak również literatura popularnonaukowa, poświęcona rasom psów, kotów, dzikim i domowym zwierzętom. Czytelnicy z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę tematyczną „4 października Światowy Dzień Zwierząt” prezentowaną w bibliotece. W trakcie wypożyczeń dzielili się informacjami na temat swoich zwierzątek. Tego dnia w czytelni mogli poczytać artykuły z czasopism, których głównymi bohaterami były zwierzęta. Aktyw biblioteczny uczestniczył w zajęciach poświęconych zwierzętom. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, iż zwierzęta są to nasi mali i wierni przyjaciele.

Opracowała: Alina Borowska