Spotkanie autorskie z pisarką Marzeną Żurek

W dn. 21.09. 2021 r. uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawczynią uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką i edukatorką żywieniową Marzeną Żurek. Odbyło się ono w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Pani Marzena jest autorką książek z zakresu zdrowego odżywiania dzieci – „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego” i dorosłych -„Dieta dorosłego człowieka”. Uczniowie, wędrując wspólnie z pisarką po stronicach książki o żywieniowych przygodach kotka Tobiego, poznali zasady zdrowego odżywiania. Na koniec spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Samodzielnie wykonały zdrowe przekąski, które ze smakiem zjadły. Spotkanie odbyło się w ramach wieloletniej współpracy biblioteki szkolnej z Filią nr 9 Książnicy Podlaskiej.

Opracowała Alina Borowska