Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2

Białystok, dn. 14.05.2021

Wszyscy dotkliwie odczuwamy skutki roku pandemii. To, do czego byliśmy przyzwyczajeni jako wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy – bezpośredni kontakt z dziećmi – zostało ograniczone. Musieliśmy się zmierzyć z realizacją powierzonych nam zadań nauczania i wychowania w formie kształcenia na odległość, bez możliwości bezpośredniej komunikacji i doświadczania realnych relacji Nauczyciel – Uczeń. Nowa rzeczywistość dotknęła też dzieci i młodzież, wnosząc w ich życie wiele ograniczeń, pozbawiając ich ruchu i radości ze spotkań, potęgując stres, poczucie osamotnienia, nierzadko lęk o zdrowie i życie najbliższych.

Przed nami stoi trudne zadanie: zapewnienie uczniom bezpiecznego powrotu do szkoły. Uczniowie tęsknią za bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami, a jednocześnie, tak długa przerwa budzi wśród niektórych z nich lęk i niepokój przed powrotem. Wyzwaniem staje się reintegracja, stwarzanie okazji do spotkań, warunków, aby członkowie szkolnej społeczności mogli robić wspólnie to, co lubią i to, co będzie służyło odbudowywaniu ich wzajemnych relacji.

Jesteśmy przekonani, że ta troska jest dla Nauczycieli bardzo ważna. Wychodząc naprzeciw potrzebom i ewentualnym trudnościom, pragniemy zapewnić o naszej gotowości do współpracy i wspierania podejmowanych działań.

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych na terenie naszej Poradni zajęciach specjalnie dedykowanych wychowawcom i nauczycielom:

„Uważność na siebie – jak naładować swoje wewnętrzne akumulatory ”

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału do końca maja 202 lr. na adres: k.michalowska@ppp2.eu. Zajęcia będą odbywały się we środy jeszcze w tym roku szkolnym.

Przypominamy o możliwości korzystania z naszej oferty:

• codziennego dyżuru telefonicznego: pedagoga w godz. 13.30 -15.30 psychologa w godz. 16.00 – 18.00,
  • możliwości skorzystania z e-porad, kontaktując się przez pocztę internetową porady@ppp2.eu
  • pomocy w przeprowadzaniu spotkań i konsultacji z nauczycielami i rodzicami na terenie szkoły,
  • zajęć dla dzieci i młodzieży, w tym Treningu Umiejętności Społecznych organizowanych na terenie Poradni,
  • spotkań z rodzicami, w tym grup wsparcia i warsztatów psychoedukacyjnych – Szkoła dla Rodziców i Wychowawców,
  • możliwości skorzystania z materiałów zamieszczonych na stronie internetowej poradni: www.ppp2.eu. w tym z aktualnego Informatora o placówkach i organizacjach działających na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.

Życząc wytrwałości i siły w podejmowaniu tych ważnych i trudnych działań zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami i współpracy.

DYREKTOR
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr w Białymstoku