Lekcje z klimatem – webinarium dla młodzieży

Drodzy uczniowie Ministerstwo Klimatu i Środowiska, kontynuując cykl wirtualnych spotkań dotyczących ochrony klimatu, zaprasza klasy VII-VIII szkół podstawowych do udziału w webinarium, którego premiera odbyła się w Światowy Dzień Ziemi, czyli 22 kwietnia.

Wejdźcie na stronę www.lekcjezklimatem.pl, gdzie opublikowano wykłady i warsztaty dla młodzieży, które stanowią źródło nowych informacji o efekcie cieplarnianym oraz sposobach działań na rzecz środowiska naturalnego.

W związku z zainaugurowanym w tym roku „Tygodniem – ekologia w szkole” pod hasłem „Odkrywam świat podróżując po mapie” zachęcamy was do samodzielnego odwiedzenia omawianego webinarium. Szczególnie ciekawe są warsztaty – POLECAM.

Składa się ono z dwóch bloków trwających 1h 36 min:
I. Wykłady:
„System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)
„Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

II. Warsztaty praktyczne:
Warsztat kulinarny „Ekologia kulinarna – zero waste” z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
Warsztat ubraniowy „Zrównoważona moda” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.

Irena Kamińska