Szkolny konkurs plastyczny „Budowle wzniesione przez Jana Klemensa Branickiego”

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego
Budowle wzniesione przez Jana Klemensa
Branickiego”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII- VIII do udziału

w szkolnym konkursie plastycznym

„Budowle wzniesione przez Jana Klemensa Branickiego”

I. Organizator

Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Roku Jana Klemensa Branickiego.

II. Cele konkursu

1. Propagowanie wiedzy o Janie Klemensie Branickim.

2. Rozbudzenie zainteresowań miastem Białystok – jego architekturą, urbanistyką.

3. Rozwijanie wrażliwości i kreatywności artystycznej u dzieci i młodzieży.

4. Promowanie historii własnego regionu (małej ojczyzny).

5. Zachęcenie do podejmowania twórczych działań.

6. Popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

7. Umożliwienie prezentacji własnej twórczości i konfrontacji z twórczością innych uczestników.

III. Uczestnicy

Uczniowie klas VII- VIII Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.

IV. Warunki uczestnictwa

1. Wykonanie przez uczestnika jednej lub kilku prac w dowolnie wybranej technice: malarstwo na papierze, rysunek, collage (bez przyklejania materiałów sypkich), wyklejanka, wydzieranka, grafika.

2. Format prac: A- 3 techniczny. (Prosimy nie oprawiać prac w passe-partout)

3. Prace należy dostarczyć do nauczyciela plastyki do 15 maja 2021r.

4. Praca powinna być opatrzona następującymi danymi: imię i nazwisko ucznia, klasa.

5. Dostarczenie pracy konkursowej jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych uczestnika w zakresie przedstawionym w regulaminie konkursu.

V. Zasady oceniania

1. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

a) klasy VII- VIII

2. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

3. Kryteria oceny:

a) kreatywność i oryginalność w podejściu do tematu;

b) samodzielność wykonania pracy;

c) walory artystyczne pracy.

4. Prace niespełniające warunków regulaminu, prace zrolowane lub zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, jak też nadesłane po terminie nie będą oceniane.

5. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora wyłoni zwycięzców– decyzja komisji konkursowej jest niepodważalna.

6. Prace stają się własnością Organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich bezpłatnego wykorzystania.

VI. Nagrody

1. Cząstkowa ocena celująca z plastyki

2. Dodatnie punkty z zachowania w kategorii P16.

3. Za sam udział w konkursie przewidziane są dodatnie punkty z zachowania.

4. Nagrody rzeczowe.

Lista nagrodzonych osób zamieszczona będzie na stronie internetowej: www.sp47.bialystok.pl

Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej.

Finał konkursu odbędzie się w październiku 2021 r. podczas uroczystości Święta Szkoły w Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku. (O szczegółach i sposobie wręczenia nagród będziemy informować na bieżąco na stronie szkoły).

Koordynatorzy projektu: mgr Magdalena Popławska- Włodkowska, mgr Urszula Jurczykowska, mgr Anna Bach

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy
twórczych pomysłów i sukcesów!