Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2021”

Trwają zapisy do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Konkurs rozgrywany jest w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Wzorowany jest na popularnym matematycznym „Kangurze”.

W tym roku konkurs odbędzie się w szkole w poniedziałek, 29 marca 2021 r. (Termin przeprowadzenia testu konkursowego może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej.) Opłata konkursowa wynosi 12 zł od każdego zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje oraz bezpłatnie zestawy zadań z ubiegłych edycji są dostępne na stronie internetowej www.lwiatko.org

Osoby zainteresowane konkursem zgłaszają się do nauczyciela fizyki do dnia 2 marca 2021r.

Patronami konkursu są Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Serdecznie zapraszam!!!

Marta Orzechowska