Rekrutacja do klasy czwartej sportowej

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole będzie utworzona klasa sportowa o profilu koszykówki. Zapraszamy dziewczęta i chłopców uczniów klasy 3 do rekrutacji.

Koszykówka w SP 47 króluje od 14 lat. Uczniowie naszej szkoły to wielokrotni mistrzowie Polski, województwa i miasta.

Mamy nadzieję, że Państwo zachęcicie dzieci do podjęcia nauki w  tej klasie.

Dlaczego warto? Bo..

Sport to zdrowie! Codzienna dawka ruchu zmniejsza ryzyko chorób,  wpływa na dobre samopoczucie- spada poziom stresu i wzrasta samozadowolenie z siebie.

Codzienna aktywność fizyczna  sprawi, że energia Państwa dziecka będzie miała pozytywne ujście i zyska ono nową pasję.

Mały sportowiec jest świadomy swoich atutów, stawia sobie wartościowe cele. Z porażkami radzi sobie lepiej niż jego nietrenujący rówieśnicy.

Dzięki sportowi zawiążą się przyjaźnie na całe życie oraz ukształtują się pozytywne cechy charakteru: wytrwałość, solidność, sumienność, empatia.

Sport to po prostu świetna zabawa.

Ważne!  W klasie  sportowej stawiamy nie tylko na sport ale również na edukację, uczniowie tylko klasy sportowej będą mieli możliwość nauki języka angielskiego na dodatkowej lekcji !

Zasady i terminy rekrutacji kandydatów do klasy czwartej sportowej

• Od 24 lutego do 5 marca 2021 roku do godz. 15.00-  składanie wniosków przez rodziców lub opiekunów prawnych o przyjęcie do klasy IV sportowej;

Strona dla rodziców rejestrujących wniosek do klasy sportowej czwartej:

bialystok.4sportowe.pzo.edu.pl

•         Rodzice, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wypełnić wniosku elektronicznego, będą mieli możliwość wypełnienia wniosku w formie papierowej)

• Od 9marca do 12 marca  2021 roku- w szkole będą  przeprowadzone  próby sprawności fizycznej dla kandydatów  do klasy czwartej sportowej;

•          15 marca 2021 roku- podanie listy kandydatów do klasy czwartej sportowej , którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej;

•          1 lipca 2021 roku- podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych  do przyjęcia do klasy czwartej sportowej;

•          5 lipca 2021 roku do godz. 15.00-  podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy czwartej sportowej przez komisję rekrutacyjną

Szczegółowych informacji dotyczących naboru i funkcjonowania klasy udzielają:  sekretariat  szkoły

( nr. tel. 856534378  )oraz nauczyciele wychowania fizycznego.