Podziękowania za Tydzień Misyjny!

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w Pallotyńskiej Adopcji Serca i jest rodziną adopcyjną dla dzieci na misjach prowadzonych przez Pallotynów. W tej chwili mamy pod opieką dziewczynkę z Wybrzeża Kości Słoniowej – Akę Amę Marie Anderson. Już drugi rok wspieramy jej edukację, pomagamy misjonarzom w opiece nad nią.

Miesięczny koszt utrzymania takiego dziecka to 16 Euro (ok. 70 zł). Misjonarze opłacają jego szkołę, finansują zakup materiałów szkolnych, żywności, potrzebnych leków i wszystkiego, co w danym momencie jest niezbędne dla konkretnego dziecka.

W tym szczególnym roku pandemii nie udało się przeprowadzić Wielkanocnego Kiermaszu Misyjnego ani kiermaszu na Boże Narodzenie.

W październiku w Tygodniu Misyjnym katecheci prowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać kwotę na ponad 5 miesięcy utrzymania dla naszej podopiecznej. Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli serca i wsparli naszą akcję.

Monika Manaches

Opiekun Koła Misyjnego