Wolontariat – kl.8

Z powodu pandemii działalność szkolnego koła wolontariatu została maksymalnie ograniczona. Jednak uczniowie, którym zależy na zaliczeniu wolontariatu mają okazję zrobić to w formie online.
Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie „Przystań sieci”  Jest to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach i nauczycielach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

W ramach tego projektu uczniowie mogą wraz z nauczycielem wziąć w w bezpłatnych szkoleniach online na temat bezpieczeństwa w internecie.
Pracę planujemy w okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych.
Za pracę podczas projektu dopisujemy 10 h wolontariatu.
Wszystkich zainteresowanych uczniów klas 8 prosimy o kontakt mailowy z p. Katarzyną Kruglicz.

Dodatkowe inf. o projekcie – https://przystanwsieci.pl/#about

Katarzyna Kruglicz