Projekt klasy 2a

Klasa 2a realizuje projekt Uniwersytet Dzieci „Ekologia. Jak chronić środowisko”

Pierwsze zajęcia

Jak wspólnie zapracować na sukces?

Czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu? Współdziałanie to klucz do tworzenia wewnętrznych więzi wśród członków grupy. Ułatwia utożsamienie się z drużyną, gwarantując sprawne funkcjonowanie zespołu.

Już dawno nie widziałam w dzieciach tyle pasji i chęci tworzenia. Błysk w oczach podczas działania był zauważalny u większości uczestników projektu. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z zagadnieniem współpracy biorąc udział w zabawie drużynowej. Dyskutując zastanawiały się nad pozytywnymi stronami współdziałania. Główną aktywnością podczas lekcji było skonstruowanie „jajkodromu”. Ćwiczenie to pokazało uczniom jakie są efekty pracy zespołowej. Dzieci poznały również role jakie mogą pełnić w grupie i utwierdziły się w przekonaniu, że każda z nich jest bardzo  istotna, gdy się chce skutecznie wykonać zadanie. Podczas próby lotu, jedynie jajko jednej z grup uległo rozbiciu. Radość dzieci była ogromna.

Film odtwarzany podczas zajęć „Role jakie możemy pełnić w grupie?”-https://youtu.be/87b0aKHu3pU

Opracowała:
Agnieszka Myszkowska