Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w  kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku miało ono miejsce 20 października i jak zawsze jest integralną częścią Święta Szkoły. Był to dzień długo wyczekiwany przez uczniów klasy I a, I b i I c.

Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następnie pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły i wychowawców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Urszula Jurczykowska dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku reprezentantów poszczególnych klas, a wychowawczynie symbolicznym ołówkiem pasowały na uczniów wszystkich swoich wychowanków. Następnie przedstawiciele trzech pierwszych klas uroczyście wręczyli pani dyrektor Halinie Hapunik akt ślubowania. Pani dyrektor złożyła pierwszakom najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyli się także obecni na uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

W tym uroczystym dniu zawsze towarzyszyli nam rodzice. Jednak wyjątkowo w tym roku ze względu na reżim sanitarny obowiązujący w czasie pandemii rodzice mogli uczestniczyć w tej podniosłej ceremonii niestety tylko zdalnie oglądając na żywo transmisję tej uroczystości za pomocą aplikacji Teams.

Na koniec wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe czapki z logo szkoły.

opracowała: Wiesława Zientara