Plan pracy zespołu matematycznego w roku szkolnym 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 zaplanowaliśmy;

1. SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Wzorem lat ubiegłych rozpoczęliśmy Szkolny Konkurs Matematyczny.

Regulamin konkursu-chętniuczniowie otrzymują przez trzy miesiące: październik, listopad i grudzień zestaw dodatkowych zadań przygotowanych przez nauczycieli matematyki. Rozwiązują je w domu. W styczniu piszą sprawdzian z zadań podobnych do tych które otrzymywali wcześniej. Tytuł laureata konkursu otrzymuje uczeń, który uzyska ze sprawdzianu wynik powyżej 80%. Zwycięscy mają podwyższoną ocenę semestralną o jedną w górę. Jest to często jedyna szansa na zakończenie semestru z szóstką z matematyki.

Zadania na październik i następne miesiące są do odebrania u nauczycieli matematyki.

1. MISTRZ TABLICZKI MNOZENIA KLAS IV.
  2. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KL V.
  3. TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ.

Wybrany tydzień roku szkolnego poświęcony jest matematyce. Organizowane jest w tedy szereg konkursów łączących matematykę z innymi przedmiotami. Są konkursy: plastyczne, łamigłówki, rebusy, wiersz lub piosenka o matematyce, pytanie dnia.

5.Innowację pedagogiczną Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT- W WYBRANYCH KLASACH VI i VII.