Osiągnięcia sportowe w latach 1994-2011

Oto tylko niektóre z licznych osiągnięć naszych wychowanków:

1994/95

• II miejsce w Finale Wojewódzkim  Białostockiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej w LA  dziewcząt.

1995/96

• I miejsce w Wojewódzkiej Lidze LA Pawła  Wejkowskiego w biegu na 100 m
  • I miejsce w wojewódzkiej Lidze LA Beaty Otapowicz w skoku w dal.

Współzawodnictwo miejskie:

• I miejsce w Turnieju Gier i Zabaw „Olimpijka”
  • I miejsce  w Mistrzostwach Miasta Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych

Współzawodnictwo wojewódzkie:

• II miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Czwórboju LA dziewcząt
  • V miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Czwórboju LA chłopców

2000/2001

• I miejsce w Turnieju Gier i zabaw „Olimpijka”
  • I miejsce w ćwierćfinale ogólnopolskich zawodów „Puchar 5 Milionów”
  • II miejsce w I Igrzyskach Województwa Podlaskiego w LA Szkół Podstawowych -Sylwia Lebensztejn – 200 m przez płotki
  • II miejsce w I Igrzyskach Województwa podlaskiego w LA Szkół podstawowych – Zuzanna Ołtarzewska, Sylwia Lebensztejn, Ewelina Borkowska, Marta Jaszczuk – 4×60 m
  • V miejsce w Igrzyskach Wojewódzkich w Koszykówce dziewcząt
  • VII miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

2001/2002

• I miejsce – Mistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Turnieju Gier i Zabaw „Puchar 5 Milionów”
  • I miejsce Zuzanny Ołtarzewskiej W II Igrzyskach Miasta Białegostoku w LA – 80 m przez płotki –rekord miasta
  • I miejsce  w Igrzyskach  Miejskich w drużynowych Biegach Przełajowych

2002/2003

• I miejsce – finał krajowy ogólnopolskiego Turnieju Gier i Zabaw dla dzieci „Puchar 5 Milionów
  • I miejsce- półfinał krajowy ogólnopolskiego Turnieju Gier I zabaw „Puchar  5 Milionów”
  • I miejsce – finał wojewódzkiego ogólnopolskiego Turnieju Gier i Zabaw „Puchar 5 Milionów”
  • I miejsce – finał miejski Turnieju Gier i Zabaw dla dzieci „Olimpijka 2003”

2003/2004

• I miejsce – finał wojewódzki ogólnopolskiego Turnieju Gier i zabaw „Puchar 5 Milionów”
  • I miejsce – finał miejski Turnieju gier i zabaw „Olimpijka”
  • I miejsce –  Igrzyska  Podlaskie w Piłce nożnej dziewcząt
  • II miejsce – Maciej Komosiński – w biegu na 100 m przez płotki – Igrzyska Podlaskie
  • III miejsce – M. Smolewski  – bieg na 1000 m – Igrzyska Podlaskie
  • III miejsce – Igrzyska województwa podlaskiego w Unihokeju dziewcząt

2004/2005

W tym roku szkolnym nasza szkoła zajęła drugie miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych miasta Białegostoku. Pierwsze miejsce zajęła wtedy SP 32, a trzecie SP 19.

Oto niektóre z osiągnięć naszych reprezentantów w roku szkolnym 2004/2005:

• I miejsce- Mistrzostwa Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
  • I miejsce w Mistrzostwach Miasta Białegostoku w Unihokeju chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach  Miasta Białegostoku w Unihokeju dziewcząt
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Gier i zabaw „Puchar 5 Milionów”
  • I miejsce w Biegach Przełajowych z okazji Dnia Ziemi
  • I miejsce w Mistrzostwach Miasta Białegostoku w Czwórboju LA
  • I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Miasta Białegostoku w LA

2005/2006

W tym roku szkolnym nasza szkoła zdobyła również drugie miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych miasta Białegostoku. O kolejności szkół we współzawodnictwie decydowała suma punktów zdobyta w sześciu imprezach miejskich, dwóch wojewódzkich oraz za rekordy województwa w konkurencjach lekkoatletycznych. Wygrała wtedy SP 32,  a miejsce trzecie zajęła SP 45.

• I miejsce w Turnieju  Minikoszykówki „U Klemensa”
  • I miejsce w Turnieju Unihokeja dziewcząt o Puchar Dyrektora MOSiR
  • I miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w LA dziewcząt
  • I miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w Czwórboju LA dziewcząt
  • III miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w Pływaniu chłopców

2006/2007

W roku szkolnym 2006/2007 Szkoła Podstawowa nr 47 wygrała rywalizację  szkół podstawowych miasta Białegostoku. Drugie i trzecie miejsca zajęły : SP 32 i SP 45. W mistrzowskich zmaganiach uczestniczyło 38 szkół podstawowych.

Nasza szkoła oprócz wywalczenia  tytułów mistrzowskich,  zajęła również wysoko punktowane miejsca  w pozostałych zawodach.