Dzień języków obcych w naszej szkole

W najbliższą sobotę, 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Rada Europy ogłosiła to święto, by zachęcić wszystkich Europejczyków do nauki języków obcych.

Niestety w tym roku z powodu obostrzeń musieliśmy zrezygnować z naszych tradycyjnych form świętowania tego dnia. Ale nie zrezygnowaliśmy z różnych inicjatyw promujących naukę języków obcych.

Już od czwartku w klasach odbyły się quizy i konkursy związane z językami i kulturą państw europejskich. Graliśmy w Kahoota i sprawdzaliśmy swoją wiedzę przy pomocy zadań na tablicy interaktywnej.

Poniżej jeszcze kilka rad dla tych, którzy ten rok szkolny chcą zacząć od zdobywania dobrych ocen z języków obcych:

– Słuchaj piosenek w języku obcym, oglądaj obcojęzyczne filmy w oryginalnej wersji językowej.

– Staraj się uczyć słówek nie oddzielnie, a w kontekście.

– Ucząc się,  słówka, zwroty, zdania wypowiadaj na głos.

– Nowe słowa zaznaczaj na kolorowo, możesz też napisać je na kolorowych karteczkach
i przykleić w widocznym miejscu.

– Ucz się systematycznie, najlepiej po kilkanaście minut codziennie.

– Stale podkręcaj swoją motywację do nauki, im jest silniejsza tym lepsze osiągniesz wyniki.

– Uwierz w siebie i nie przejmuj się ludźmi, którzy mówią ci, że nie masz szans.

Pamiętaj twój sukces w nauce języków obcych zależy przede wszystkim od ciebie!

Nauczyciele języka rosyjskiego i angielskiego