Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III pt. ”Nie pal przy mnie, proszę”

Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy mają bezpośredni kontakt z palącymi.

Cele szczegółowe:

1. Uporządkowanie i poszerzenie wiedzy na temat zdrowia.
  2. Uwrażliwianie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem.
  3. Uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia.
  4. Zaangażowanie rodziców i opiekunów dzieci do promowania zdrowego stylu życia bez nałogu tytoniowego.

Tematyka prac powinna nawiązywać do:

• Promowania zdrowego stylu życia od dymu tytoniowego.
  • Ukazania negatywnych skutków wynikających z czynnego i biernego palenia

Zasady uczestnictwa w konkursie:

• Uczniowie kl. I-III wykonują prace plastyczne dowolną techniką, w formacie A4
  • Prace należy podpisać: imię i nazwisko, klasa oraz wykonać zdjęcie i przesłać przez pocztę elektroniczną do wychowawcy do dnia 8.06. 2020 r.

Kryteria oceny:

– zgodność z tematyką

– estetyka i czytelność przekazu

–  oryginalność pracy i wykonania

Wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronie szkoły.

Organizatorzy konkursu:
Anna Tomczyk
Agnieszka Myszkowska
                                     Urszula Adamska- Królik

Białystok, dn. 28.05.2020 r.