Ida Pierelotkin – życie i twórczość

Ida Pierelotkin urodziła się w 1981 w Warszawie jako córka Barbary Redlińskiej z domu Pierelotkin- malarki oraz Edwarda.. Wspominana przez rodzinę jako dziecko przyjazne i tajemnicze. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 203 w centrum Warszawy. Niektóre przygody z pobytu w szkole opisała w powieści dla młodzieży pt.: „Pepa nie świruj!”. Następnie uczyła się w klasie plastycznej LO im. Miguela de Cervantesa. Debiutowała książką „Ala Betka”, w której opisuje „wojnę” prowadzoną w tymże liceum przez klasę autorki i kadrę nauczycielską. Studiowała polonistykę i zootechnikę. W 2005 roku otrzymała Pierwszą nagrodę w I Konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC Cała Polska czyta dzieciom za debiutancką powieść „Ala Betka”, następnie wyróżnioną „Guliwerem w Krainie Olbrzymów”. Ida Pierelotkin jest autorką współczesnych, obyczajowych powieści dla młodzieży, które czytelnicy doceniają za inteligentny humor i wyraziste postacie. W wolnych chwilach pisarka najbardziej lubi czytać książki i słuchać radia.

Publikacje:

• Ala Betka 2007 Świat Książki; 2012 Akapit Press