Drzewka szczęścia uczniów klas 6

Drzewko szczęścia inaczej zwane gruboszem, to znana roślina doniczkowa o atrakcyjnych mięsistych liściach i drzewiastym pokroju. O taką roślinkę oczywiście należy dbać. Można jednak mieć drzewko szczęścia, które nie wymaga podlewania. Wystarczy drucik, guziki, kamyczki, koraliki, cekiny, lub inne rzeczy które znajdują się w każdym domu i oczywiście odrobina wyobraźni.

Zrobienie własnego drzewka szczęścia nie jest trudne, o czym przekonali się uczniowie klas szóstych. W ich wykonaniu, każde drzewko jest inne, każde na swój sposób wyjątkowe, a wszystkie wyglądają efektownie. Niektórzy zrobili dwie prace, inni robili swoje drzewka z rodzeństwem. Chociaż w czasach koronawirusa, nie można obejrzeć prac na wystawie w szkole, zapraszam na wystawę wirtualną. Myślę, że przyniesie ona dużo pozytywnych emocji zarówno autorom, jak i zwiedzającym. Może kogoś zainspiruje do zrobienia własnego drzewka szczęścia?

Opiekun: Urszula Jurczykowska