„Przeżyj przygodę z książką w grze literackiej”

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy do udziału w bibliotecznych grach literackich w ramach naszej innowacji pedagogicznej – „Przeżyj przygodę z książką w grze literackiej”. Dzięki nim wybierzecie się w niesamowitą podróż do świata znanych bohaterów z lektur szkolnych. 😉

Przygotowaliśmy dla Was trzy gry literackie z różnymi zadaniami do wykonania. Będziecie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, a także trochę „pobyć” w świecie własnej wyobraźni 😉 Wszystkie gry powstały pod kierunkiem p. Olgi Topolewskiej, prezes białostockiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich podczas kursu “Tworzenie bibliotecznych gier literackich” (CEN).

Nie możemy się z Wami spotkać w szkole, więc zapraszamy do wirtualnego udziału w grach.

• Uczniowie klasy III niech wykonają zadania opracowane w grze pt. „Jak zostać detektywem na szóstkę” na podstawie znanej książki Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”.
  • Uczniowie klas IV-VI mają okazję sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w grze pt. „Uratujmy Narnię” na podstawie książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.
  • Uczniów klas VII-VIII czekają zadania do pokonania w grze pt. „Podróż z Małym Księciem” na podstawie książki Antoine’a de Saint – Exupery „Mały Książę”.

Wszystkie gry zamieścimy odpowiednio w Waszej poczcie Outlook.

Życzymy dużo wrażeń i powodzenia w rozwiązywaniu różnych zagadek 😉