XVIII Święto Origami

XVIII Święto Origami, jak zwykle, zgromadziło rzesze miłośników starej sztuki składania papieru. Wystawa prac laureatów XIII Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami” zamieniła korytarz szkoły w „Bajkowy świat origami”. Kolorowe, misternie złożone figury, przyciągały wzrok wszystkich odwiedzających. Głosami widzów, Nagrodę Publiczności przyznaliśmy imponującemu Titanicowi. Goście mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach origami, spróbowania sushi, pysznej japońskiej herbaty, czy też uraczenia się przygotowanymi dla nich słodkościami. Zaprzyjaźnieni z nami właściciele Szkoły Języka Japońskiego „AKARI” cierpliwie wypisywali na kartkach imiona w języku japońskim.

Laureaci konkursu „Mistrz Origami” ( w tym roku było ich blisko 150!) odebrali mnóstwo nagród od organizatorów konkursu oraz sponsorów, a następnie mieli okazję wystąpienia przed kamerami TVP3 Białystok.

Tegoroczny konkurs i Święto Origami objęte zostały patronatami; Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku i WORD w Białymstoku. Patronat medialny sprawowała TVP3 Białystok. Przedstawiciele patronów oraz sponsorzy byli naszymi honorowymi gośćmi. Mamy nadzieję, że dzięki ich wsparciu nadal będziemy mogli nagradzać kreatywność i ogromny wkład pracy pasjonatów origami. Dziękujemy:)

Poniżej prezentujemy fotogalerię autorstwa Łukasza Komosy.