Jasełka

W piątek 20 grudnia odbyły się jasełka pt. „Dziecię się nam narodziło”. Przedstawienie przygotowali katecheci religii katolickiej i prawosławnej: pani Anna Brzyska, pani Monika Manaches, pani Dorota Suprunowicz i ksiądz Jan Kiryluk wraz z uczniami klas 4 – 8. Kolędy śpiewały dzieci ze szkolnego chóru pod kierunkiem pani Jolanty Drużyńskiej.

Bożonarodzeniowa opowieść przeniosła nas do wydarzeń znanych z Ewangelii – o poszukiwaniu noclegu dla Świętej Matki, o pokłonie pasterzy oraz wędrówce Mędrców ze Wschodu. W przedstawieniu pojawili się też wspaniali Aniołowie i groźny Herod.

Ta prosta i znana opowieść przypomina nam, że ludzką obojętność, pychę, skupianie się na rzeczach materialnych może przemienić tylko miłość, która przyszła na Ziemię w Osobie Syna Bożego. Ważne stwierdzenia, które pojawiają się w trakcie jasełek, powinny zapaść nam w serca nie tylko na okres świąt.

Na zakończenie pani dyrektor Halina Hapunik podziękowała wszystkim aktorom, chórzystom i nauczycielom za przygotowanie jasełek i złożyła życzenia świąteczne.

Urszula Sierkowska