Akcja charytatywna „Książka pod choinkę”

Dnia 17 grudnia 2019 roku uczniowie należący do aktywu bibliotecznego udali się do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku, aby uroczyście podsumować kolejną już akcję charytatywną „Książka pod choinkę”. Dzieci przebrały się w świąteczne stroje i odwiedziły Oddział Pediatrii i Nefrologii. Miały możliwość osobistego wręczenia książek dzieciom, które swoje najbliższe Święta będą musiały spędzić w szpitalu. Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej i świątecznej atmosferze. Cała akcja okazała się dobrą lekcją dla uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mogli otworzyć swoje serca dla innych.

W ramach całej akcji udało się zebrać ponad 500 książek. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie oraz okazane serce. Jak się okazuje, rozpowszechnianie czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych, sprawia wiele radości.

Marta Szczygielska