Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

W sobotę 16 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w Marszu Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Nasi uczniowie wspólnie z wolontariuszami Stowarzyszenia Wiosna ogłosili, że już oficjalnie można wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować dla niej mądrą pomoc lub ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii Przyszłości. Z transparentami i flagami maszerowaliśmy spod pomnika Józefa Piłsudskiego głównymi ulicami miasta.

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Program działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. Nie jest to wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Ludzie dotknięci biedą odzyskują nadzieję na poprawę swojej sytuacji nie tylko dzięki pomocy materialnej, ale przede wszystkim dzięki temu, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył. Darczyńcą przygotowującym paczkę może zostać każdy.

Duchnowska Katarzyna