Srebrny Kamerton dla szkolnego chóru

Chór Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku pod kierownictwem Jolanty Drużyńskiej w terminie 18.10 – 20.10. 2019 r. wyśpiewał Srebrny Kamerton podczas 39. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, a także Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Bydgoszczy (statuetkę Łuczniczki ufundowaną przez Miasto Bydgoszcz). Konkurs jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych przeglądów chóralnych dla dzieci i młodzieży. Chór reprezentował województwo jako jedyny zespół.  Za wsparcie finansowe Sz.P. Rafałowi Rudnickiemu Zastępcy Prezydenta Miasta Białegostoku i Sz.P. Arturowi Kosickiemu Marszałkowi Województwa Podlaskiemu dziękują rodzice, uczniowie i dyrekcja szkoły.