Działania w ramach innowacji – Działam uważnie i pomagam innym

W piątek, 15 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas IV a, IV f i V a – w ramach realizowanej innowacji Działam uważnie i pomagam innym. Dzieci uczestniczyły w zajęciach i atrakcjach pod okiem terapeutów oraz swoich wychowawców: pani Anny Bogusz, pani Elżbiety Ławreszuk oraz Justyny Mnich.

Na początku spotkania uczniowie wzięli udział w Treningu kontroli złości – poprowadzonym przez panią Agnieszkę Koniecko. Następnie dzieci miały czas na wspólne gry i zabawy. Mogły korzystać z pomocy edukacyjnych z Centrum Aktywności Wielopokoleniowej, a niektórzy przynieśli swoje gry i zabawki. Potem zjedliśmy kolację i omawialiśmy prawidłowe postawy względem uczniów z niepełnosprawnościami i tych, wymagających szczególnego traktowania. Naszą dyskusję zainspirował fragment obejrzanego filmu pt.: Cudowny chłopak.

Późnym wieczorem mieliśmy czas na gry i zabawy zespołowe na sali gimnastycznej. Przed snem mieliśmy możliwość wyciszenia się i relaksacji, pozwalającej redukować stres. Następnego dnia, po śniadaniu i wymianie refleksji – rozeszliśmy się do domów. Było to ciekawe i emocjonujące doświadczenie!