„Odkryj Europę z Klemensem”

Dnia 13 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się teleturniej „Odkryj Europę z Klemensem”. Był on głównym elementem projektu, realizowanym w naszej szkole od stycznia tego roku w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!”.

Cel projektu stanowiło upowszechnienie wiedzy o krajach Europy wśród polskiej młodzieży. Do konkursu przystąpiło troje uczniów z klasy 6, którzy wykonali dekoracje, przygotowali pytania konkursowe oraz wcielili się w rolę prezenterów. Nad całością projektu czuwały: mgr Anna Majewska oraz mgr Małgorzata Nikonowicz.

W teleturnieju wzięły udział trzy drużyny, które zmierzyły się między sobą w czterech rundach. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące świąt obchodzonych w państwach należących do Unii Europejskiej: Sylwestra, Walentynek, Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Oto wyniki teleturnieju:

I miejsce – drużyna „NIE WIEM” z klasy 6 „d”

II miejsce – drużyna „Team Żądnych Wyzwań” z klasy 6 „d”

III miejsce – drużyna „Śnieżynki” z klasy 7 „e”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!