Sukces w Międzynarodowym Konkursie Puszkinowskim

Troje uczniów naszej szkoły: Jan Małyszko z kl. 6c, Aleksandra Bakunowicz i Dominika Roman z kl. 8c zostało laureatami prestiżowego VIII Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моём”. Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut im. A.S. Puszkina w Moskwie.

Nasi uczniowie przygotowali prace językowo plastyczne i fotograficzne dotyczące postaci rosyjskiego poety Aleksanadra Puszkina w życiu młodych ludzi w XXI wieku.

W konkursie brała udział młodzież ze wszystkich zakątków świata, m.in. z Wietnamu, Chin, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Iraku, Australii, czy Zambii. Ten sukces był promocją nie tylko naszej szkoły, ale także naszego miasta. Nasza młodzież z rąk prezydenta miasta Białegostoku dostała dodatkowe nagrody, a Kurator Oświaty przekazał uczniom listy gratulacyjne.

Uczniów do konkursu przygotowała p. K. Kruglicz i p. A. Oksieńciuk – nauczyciele j. rosyjskiego.