Pióro i klawiatura – czyli młody reporter w akcji

Innowacja „Pióro i klawiatura – czyli młody reporter w akcjipani Małgorzaty Nikonowicz zakłada wprowadzenie w szkole warsztatów dziennikarskich. Uczniowie przyswoją wiedzę o różnych technikach tworzenia przekazów medialnych i zastosują je w praktyce przy redagowaniu szkolnego bloga, do którego samodzielnie będą pisali teksty.

Nowatorstwo zajęć polega na wprowadzeniu nowoczesnych metod i technik pracy – blog, wywiady, notatki prasowe, sondaże szkolne. Wzbogacą one system oświatowy o nowe, nieszablonowe działania służące podnoszeniu skuteczności nauczania. Warsztaty dziennikarskie umożliwią nabycie oraz doskonalenie umiejętności związanych z profesją dziennikarza.

Uczniowie, dzięki wprowadzeniu tej innowacji będą rozwijali umiejętności wypowiadania się, czytania i pisania. Rozbudzą i rozwiną indywidualne zdolności twórcze. Zostaną stworzone im warunki do rozwoju wyobraźni i ekspresji werbalnej. Samodzielnie będą poszukiwali potrzebnych informacji w mediach. Nauczą się świadomego i odpowiedzialnego korzystania ze środków masowej komunikacji (telewizji, komputerów, prasy). Uczestnicy zajęć nabędą również wiedzę na temat dziennikarstwa prasowego, rodzajów i gatunków dziennikarskich.