Egazmin na plus – język polski

Innowacja będzie realizowana na obowiązkowych zajęciach dodatkowych z języka polskiego w klasach VIII w wymiarze 1h w tygodniu. Prowadzona będzie przez nauczycieli uczących klasy ósme: panią Katarzynę Smolej, panią Jolantę Wierzbicką, panią Joannę Hanczaruk, panią Jolantę Łaszkiewicz i panią Ew Sak.

Na zajęciach pogłębiana będzie wiedza polonistyczna, uczniowie będą rozwiązywać przykładowe testy egzaminacyjne przed testem ósmoklasisty, a także tworzyć różnorodne formy wypowiedzi, utrwalać poznane zasady ortograficzne, przypominać wiadomości z zakresu gramatyki. Istotne jest, że uczniowie będą rozwiązywali zadania typowe dla egzaminu, co stworzy im możliwość powtórzenia materiału, wyrównania zaległości i oswojenia się z nową formułą sprawdzianu.

Nauczyciele będą kształtować pozytywne nastawienie do podejmowania wysiłku intelektualnego oraz postawy dociekliwości, wyrabiać nawyk samodzielnego poszukiwania informacji oraz rozwijać umiejętność współdziałania w grupie, a także umiejętności prowadzenia dyskusji, precyzyjnego formułowania problemów i argumentowania. Ponadto uczniowie będą wyrabiać nawyki sprawdzania otrzymywanych odpowiedzi i korygowania popełniania błędów.

Uczniowie będą przygotowywać się do pokonywania stresu w sytuacjach egzaminacyjnych. Posiądą umiejętność rozwiązywania różnego typu zadań, z którymi zetknąć się mogą na sprawdzianie ósmoklasisty, zdobędą informacje na temat zasad oceniania swojej pracy, opanują umiejętność właściwego gospodarowania czasem, a także zwiększą szanse na lepsze wyniki z egzaminu oraz pomyślną rekrutację do szkoły średniej.