W dniach 01.06 -03.06.2018r. w Działdowie odbył się X Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców „SOKÓŁ CUP 2018”, w którym udział wzięły 4 zespoły z naszej szkoły: dziewczęta z klas IV pod opieką p. Bożeny Laskowskiej, dziewczęta z kl. V pod opieką p. Małgorzaty Rajchemba, dziewczęta z klasyVI, VII pod opieką p.Katarzyny Wensław oraz chłopcy z klasy V pod opieką p. Andrzeja Sinielnikowa.
Przez 3 kolejne dni zmagań sportowych każdy z zespołów rozegrał po 5 meczy.
Klasyfikacja zespołów:
I miejsce – zespół dziewcząt klasa IV. Skład zespołu:
Bućko Wiktoria, Czarnecka Julia, Fedorowicz Lidia, Halicka Malwina, Klemienia Julia, Kuklińska Agnieszka, Marcinkiewicz Karolina, Mirończuk Magdalena, Nowik Dominika, Pietrasz Gabriela, Ruszkiewicz Zofia, Rutkowska Anna, Sawicka Maja, Urban Kinga.
Wyróżnienia indywidualne:
MVP – najlepsza zawodniczka turnieju: Ruszkiewicz Zofia
Najlepsza piątka turnieju: Bućko Wiktoria
Najlepsza zawodniczka w zespole: Halicka Malwina
Wyróżnienie trenera: Klemienia Julia
I miejsce – zespół chłopców klasa V. Skład zespołu:
Andraka Krzysztof, Bolatov Yusup, Busłowski Szymon, Kisiel Kamil, Marcinkiewicz Michał, Olszewski Paweł, Ruszkiewicz Jan, Sinielnikow Tomasz, Szuszkiewicz Kacper, Walczak Sebastian, Winnicki Ernest,
Wyróżnienia indywidualne:
MVP – najlepszy zawodnik turnieju: Walczak Sebastian
Najlepsza piątka turnieju: Kisiel Kamil
Najlepszy zawodnik w zespole: Ruszkiewicz Jan
Wyróżnienie trenera: Bolatov Yusup
III miejsce – zespół dziewcząt klasa VI. Skład zespołu:
Adamczuk Justyna, Grabowiecka Kinga, Gutowska Zofia, Jacewicz Julia, Kondraciuk Aleksandra, Lewończuk Izabela, Maryszczuk Julia, Ostaszewska Julia, Pasiuk Magdalena, Popławska Barbara, Porzezińska Julia, Sidorczuk Karolina, Wińska Nikola, Zdanowicz Maria
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszyobrońca turnieju: Zdanowicz Maria
Najlepsza piątka turnieju: Adamczuk Justyna
Najlepsza zawodniczka w zespole: Gutowska Zofia
Wyróżnienie trenera: Kondraciuk Aleksandra
IV miejsce – zespół dziewcząt klasa V. Skład zespołu:
Aleksiun Hanna, Białous Weronika , Buraczuk Katarzyna, Dudzińska Klaudia, Grądzka Aleksandra, Jakowiak Patrycja, Jaworowicz Ula, Komenda Karfolina, Kowalewska Natalia, Łotysz Natalia,Piećko Ada, Popławska Nel, Roszkowska Gabriela, Sienkiewicz Julia
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepsza piątka turnieju: Sienkiewicz Julia
Najlepsza zawodniczka w zespole: Jaworowicz Urszula
Wyróżnienie trenera: Kowalewska Natalia
Autor Małgorzata Rajchemba