Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła II miejsce w Polsce w Edukacyjnym Konkursie Polska – Białoruś – Ukraina w ramach Projektu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020. W nagrodę nasz zespół: uczennice klasy 5c Gabriela Kułakowska i Weronika Olszewska oraz uczniowie klasy 5b Michał Marcinkiewicz i Jan Ruszkiewicz wraz z opiekunem pojadą 20-23 września do Lwowa na Ukrainie.
We Lwowie odbędzie się finał konkursu, podczas którego uczestnicy z trzech krajów będą współpracować w mieszanych zespołach transgranicznych. Podczas gier, warsztatów i innych aktywności nastolatkowie będą mogli wykazać się swoją kreatywnością, umiejętnościami i wiedzą, poznać nowych przyjaciół i zdobyć doświadczenie w pracy nad wspólnym projektem artystycznym (sztuki wizualne, teatr, taniec itp.). Organizatorzy zapewnią transport, zakwaterowanie i wyżywienie wybranym zespołom.
W całym projekcie chodzi o pokazanie różnorodności kulturowej regionów przygranicznych i inspirowanie pomysłów jak chronić i promować wspólne dziedzictwo.
Opiekunami projektu byli Łukasz Komosa, Katarzyna Kruglicz, Aneta Oksieńciuk.
Poniżej lista szkół, z którymi spotkamy się we wrześniu na Ukrainie.
Polska
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach (województwo podkarpackie)
- Szkoła Podstawowa nr 47 w Białymstoku (województwo podlaskie)
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu (województwo podkarpackie)
- Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie (województwo lubelskie)
- Szkoła Podstawowa im. Kapitana Wacława Nycza w Soninie (województwo podkarpackie)
- Szkoła Podstawowa w Choroszczy (województwo podlaskie)
- Niepubliczna Szkoła Podstawowa św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku(województwo podlaskie)
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie (województwo lubelskie)
Białoruś
- Gimnazjum w Chojnikach (obwód homelski)
- Gimnazjum w Beloozersku (obwód brzeski)
- Liceum № 18 w Brześciu (obwód brzeski)
- Centrum Kreatywności Dzieci i Młodzieży w rejonie pińskim (obwód brzeski)
- Gimnazjum im. Zhemchuzhnenskiej w rejonie baranowickim (obwód brzeski)
- Liceum № 2 w Skidelu (obwód grodzieński)
- Gimnazjum № 4 w Grodnie (obwód grodzieński)
- Gimnazjum № 1 w Nowogródku (obwód grodzieński)
Ukraina
- Gimnazjum № 1 im. Wołodymyra Korolenki w Równem (obwód równienski)
- Szkoła średnia І-ІІІ stopni №2 w Kosowie (obwód iwano-frankowski)
- Liceum w Jamnicy (obwód iwano-frankowski)
- Gimnazjum І-ІІІ stopni №10 w Drohobyczu (obwód lwowski)
- Szkoła średnia I-III stopni №5 w Nowym Rozdole (obwód lwowski)
- Gimnazjum №14 im. Wasyla Suchomłynskiego w Łucku (obwód wołyński)
- Rejonowy dom kreatywności dzieci i młodzieży w Zbarażu (obwód tarnopolski)
- Szkoła średnia І-ІІІ stopni w Szacku (obwód wołyński).