Zajęcia czytelnicze

7 i 8 marca 2018 r. odbyły się zajęcia czytelnicze inspirowane treścią książki pt. „Kapitan Sharky i morski potwór”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie kl. III G i kl. III D. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o przygodach małego pirata. Poznały także sposoby podróżowania po morzach i oceanach dawniej i dziś. Obejrzały zdjęcia statków i wizerunki piratów znanych z bajek i filmów. Mottem poznanej historii było stwierdzenie, iż nie powinno się nikogo oceniać po wyglądzie, tylko po prostu go poznać na przykład rozmawiając i spędzając wspólnie czas.

Podsumowaniem zajęć były piękne i różnorodne prace plastyczne wykonane na konkurs w ramach projektu czytelniczego pod hasłem „Literatura niemiecka – czytamy to, co dobre”.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Jabłońska.