Szkolne Konkursy – Język Rosyjski

KLASY 7

„Mistrz języka rosyjskiego”

27 marca w sali 206 o godz. 8:50 odbędzie się szkolny konkurs „Mistrz języka rosyjskiego”.

Uczniowie przez 45 minut będą rozwiązywali test, który będzie obejmował 3 działy: dom, zainteresowania oraz rodzina. Na teście pojawią się także pytania dotyczące podstawowych informacji realioznawczych i kulturoznawczych.

Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do 26.03 do organizatorów konkursu – p. Katarzyny Kruglicz i p. Anety Oksieńciuk.

KLASY 4, 5, 6

„Konkurs pięknego czytania po rosyjsku”

Uczniów klas 4-6 zapraszamy do udziału w corocznym konkursie pięknego czytania po rosyjsku. Konkurs odbędzie się 20 kwietnia w dolnej świetlicy. W tym roku uczniowie muszą przygotować 2 teksty. Pierwszy to czytanki z podręcznika wybrane dla każdej klasy, drugi tekst uczniowie wybierają samodzielnie.

Teksty z podręcznika

klasa 4 – „Я расту”

klasa 5 –„Танечка”

klasa 6 – „Как мы покупали собаку”

Chętni uczniowie mogą zgłaszać swój udział do 10 kwietnia.

klasy 4 – zapisy i pytania do p. Anety Oksieńciuk

klasy 5 – zapisy i pytania do p. Katarzyny Kruglicz