Europejski Dzień Języków Obcych – podsumowanie

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu inicjatywach promujących naukę języków obcych. Na stołówce szkolnej odbyły się uroczyste apele, które miały wzbudzić większe zainteresowanie językami obcymi. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali quiz polsko-rosyjsko-angielski, rady jak uczyć się języków obcych oraz krótką lekcję języków obcych, podczas której uczniowie poznali podstawowe słowa w 6 językach – angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim i czeczeńskim.

Na pierwszej i drugiej długiej przerwie odbyła już wcześniej zapowiadana degustacja potraw kuchni europejskiej. W tym roku uczniowie wraz z rodzicami przygotowali mnóstwo smakołyków, stoiska z potrawami wyglądały bardzo atrakcyjnie.Tego dnia na holu odbyły się także zabawy językowe, uczniowie grali w językową grę Dobble, rozwiązywali językowe łamigłówki, odpowiadali na pytania, tłumaczyli słownictwo.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody święta.

Mamy nadzieję, że wszystkie działania zachęciły naszych uczniów do  nauki języków obcych, a także do poznawania innych krajów europejskich.

J. Rutkowska, A. Nierodzik, A. Oksieńciuk, K. Kruglicz