Konkursy przyrodnicze

Na konkursy ogłoszone w ramach „Tygodnia – ekologia w szkole” napłynęły dziesiątki prac uczniów, w większości z naszej szkoły.

Były to konkursy plastyczne, w których należało przygotować prace dowolną techniką na określony przez organizatorów temat:

Plakat ekologiczny pt. „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie” dla uczniów klas V.

Plakat pt: „Zwierzaki – cudaki, nasi pupile” dla kl. IV.

Plakat o tematyce zdrowotnej pt. „Uzależnienia, to ograniczenia” dla klas IV.

W konkursie literackim uczniowie musieli napisać wiersz na temat: „Jestem na tak, wybieram ekologiczny świat”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI.

Przystępując do wykonania projektu praktyczno – wiedzowego uczniowie musieli zaplanować i przygotować:

Klasy VI mogli przygotować prezentację multimedialną pt.: „Pomniki przyrody/parki krajobrazowe naszego regionu”. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów, którzy przekazali swoje prace.

Prezentacja multimedialna pt.: „Pomniki przyrody/parki krajobrazowe naszego regionu” – Panasewicz [PPTX]
Prezentacja multimedialna pt.: „Pomniki przyrody/parki krajobrazowe naszego regionu” – Gers [PPTX]

Uczniowie klas V i VI mogli zaprojektować i wykonać gadżet realizując temat: „Czarujemy ze śmieci – ekologiczna torba na zakupy”. Musieli korzystać z surowców wtórnych, najlepiej tworzyw sztucznych. Wykonano bardzo wiele różnorodnych prac, które często mogą rzeczywiście służyć do noszenia różnych przedmiotów.