Tydzień Bibliotek 2017

W dniu 15 maja 2017 roku uczniowie z klasy 3c wraz z wychowawcą udali się do Biblioteki Publicznej Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku przy ulicy Gajowej 73.
Tam wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez panią Adrianę Buzun na temat „Historia powstania książki”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o powstaniu pisma, o funkcjach „żywej książki”, a także co to są piktogramy oraz o współczesnej komputeryzacji książek ( ebook ). Mieli okazję obejrzeć czcionkę drukarską, którą dawniej stosowano, a także napisać swoje imię na maszynie do pisania używanej w wieku XIX. Zajęcia odbyły się w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 r., którego hasłem przewodnim było – Biblioteka Oczywiście !
Opracowała: Marzenna Winsko