„Odkrywamy nasze talenty” – zajęcia edukacyjne inspirowane treścią książki P. Reynolds’a pt. „Kropka”

W ramach Międzynarodowego Dnia Współpracy i Kreatywności w dn. 08-09.10.2019 r. uczniowie kl. III C i kl. III D uczestniczyli w zajęciach wychowawczo-edukacyjnych, inspirowanych treścią książki P.H.Reynolds’a pt. „Kropka”. Dzieci najpierw brały udział w swobodnej dyskusji na temat: „Gdzie w przyrodzie, w otaczającym świecie, w j. polskim i matematyce odnajdziemy kropki?” Potem z zainteresowaniem obejrzały krótki film, który powstał  na podstawie książki i podobnie jak jej główna bohaterka Vashti  przystąpiły do pracy plastycznej zaczynającej się oczywiście od KROPKI.

Okazało się, że wszystkie prace były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju; natomiast każdy uczeń miał okazję rozwinąć lub odkryć swój talent, a przede wszystkim uwierzyć w siebie i swoje możliwości!

Małgorzata Jabłońska