Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

26 września obchodzimy święto wielojęzyczności, co roku w naszej szkole z tej okazji odbywają się różne ciekawe inicjatywy. Rano starsze klasy wzięły udział w apelu, który miał zachęcać młodzież do nauki języków obcych. Uczniowie poznawali przywitania i pożegnania w różnych językach, słuchali piosenki „Despacito” w 14 językach obcych oraz sprawdzali za pomocą aplikacji Kahoot swoją wiedzę na temat języków obcych i ciekawostek o Europie. O 11:30 przyszedł czas na atrakcje kulinarne. Na 3 długich przerwach uczniowie za drobną opłatą próbowali dania z kuchni europejskiej. Jak zwykle dzieci nas nie zawiodły i na stołach pojawiło się mnóstwo smakołyków. Dochód ze sprzedaży przekażemy Stowarzyszeniu „My dla innych”.

Przez cały dzień w klasach odbywały się także quizy wiedzowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne obchody dnia języków.

Organizatorzy: K. Kruglicz, A. oksieńciuk, J. Rutkowska