Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020

19 września 2019 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 oraz podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego za ubiegły rok.

Nasz szkoła po raz kolejny uplasowała się w pierwszej ósemce najlepszych szkół w województwie podlaskim. W kategorii dziewcząt zdobyliśmy 6 miejsce, chłopcy wywalczyli miejsce 13 , co w sumie dało nam ósmą lokatę  na Podlasiu. O kolejności szkół we współzawodnictwie decydowała suma punktów zdobytych przez szkołę w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach.

Puchary za osiągnięcia naszych sportowców odebrała pani wicedyrektor Bożena Laskowska.  Pan Andrzej Sinielnikow, nauczyciel wf naszej szkoły otrzymał nagrodę indywidualną za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski w koszykówce chłopców.Listy gratulacyjne za przygotowanie uczniów do udziału w zawodach sportowych otrzymali także nauczyciele wychowania fizycznego:p.MałgorzataRajchemba, p.KatarzynaWensław, p Krzysztof Kardel, p.PiotrPodleśny,p. Konrad Demianiuk.

Podczas uroczystości rozegrane zostały Biegi Sztafetowe o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Wzięło w nich udział osiem reprezentacji szkół, które w minionym roku szkolnym zajęły najwyższe miejsca w województwie. Drużyna naszych dziewcząt wywalczyła III miejsce. Szkołę reprezentowały: Julia Czarnecka), Zofia Fedorowicz, Malwina Halicka Agnieszka Kuklińska.( nauczyciel p.B. Laskowska)

Wszystkim dziękujemy za sukcesy i życzymy powodzenia  w bieżącym roku szkolnym.